In English

HemOm psykoanalysArrangemangPublikationerUtbildningForskningMedlemmarPressrumKontakt

 

Erbjudande om fem terapisamtal till reducerad kostnad

  

Är du i ett skede i ditt liv då du skulle behöva stanna upp och reflektera över din situation?

Här nedan hittar du erfarna medlemmar i Svenska psykoanalytiska föreningen som erbjuder
upp till fem samtal för 400:-/samtal.

Vid frågor ring 08-20 56 35.

 Almegård Anders, socionom, leg psykoterapeut, Garvar Lundins gränd 1, 112 20 Stockholm
tel. 070 842 64 69, anders@almegarden.com

Anderson Monica, leg psykolog, leg psykoterapeut, Brahegatan 20 nb, 114 37 Stockholm
tel. 070 738 11 29, monicaanderson@telia.com

Arnberg Lenore, fil dr, leg psykoterapeut, Surbrunnsgatan 5, 114 27 Stockholm
tel. 08-437 639 40, info@psychotherapy.se

          Billinghurst Alexandra, leg psykolog, Kammakargatan 48, 111 60 Stockholm    
          tel. 08- 652 56 59, alexandra@billinghurst.com
           
          Boman Suzanna, socionom, leg psykoterapeut, Folkungagatan 79, 116 22 Stockholm
          tel. 073 338 82 25, suzbom@gmail.com

           Brundin Kajsa, leg psykolog, leg psykoterapeut, Råbygatan 2, 223 61 Lund (handikappsvänlig mott)
           tel. 072 733 54 49, kajsa.brundin@telia.com

Eriksson Johan, fil. dr., Rådmansgatan 9, 114 25 Stockholm
tel. 073-960 43 67, je.psykoanalys@gmail.com

Kramarz Ewa, leg psykolog, Styrmansgatan 52, 114 60 Stockholm
tel.073 383 25 83, ewa.kramarz1@gmail.com

Kruse Maria, leg psykolog, S:t Eriksgatan 48, 112 34 Stockholm (handikappsvänlig mott)
tel. 070 770 64 23, maria.kruse@bredband.net

Lennartsson Henrik, leg psykoterapeut, socionom, Södermannagatan 5, 116 23 Stockholm
(handikappsvänlig mott) tel. 070-715 81 12, henrik_lennartsson926@hotmail.com

Mark Orbinski Anneli, leg psykolog, Brahegatan 20, 114 37 Stockholm
tel. 070 236 62 38, anneli.mark-orbiunski@telia.com

Necander-Redell Lena, leg psykolog, leg psykoterapeut, Vårgatan 3B, 126 33 Hägersten
tel. 076-271 41 41, l.necander-redell@telia.com

Reeder Jurgen, leg psykolog, Östra Förstadsgatan 12, 211 31 Malmö
tel. 040 21 50 03, jurgen.reeder@telia.com

Sandin Gullvi, leg psykolog, Astrikegatan 17, 115 57 Stockholm
tel. 073 589 11 22, gullvi.sandin@telia.com

Sallander Gunilla, leg psykolog, Nytorgsgatan 11 B, 116 22 Stockholm
tel. 070 813 64 08, gunilla.sallander@gmail.com

Werbart Andrzej, fil dr, professor, leg psykolog, leg psykoterapeut, Högbergsgatan 71D,
118 54 Stockholm, tel. 08-668 58 78, andrzej@werbart.se

Zeligman Gloria, leg psykolog, Folkungagatan 79, 1 tr, 116 22 Stockholm
tel.08- 640 10 35, zeligman.gloria@gmail.com


 

Annonser till våra medlemmar

Gå direkt till medlemmarnas annonser:

 

Reducerad kostnad

Personer som är intresserade av att för en lägre kostnad gå i psykoanalys 4 ggr/vecka kan få gå hos personer som utbildar sig vid Svenska psykoanalytiska föreningens Institut.

För barn och ungdom

Läs mer om hur psykoanalysen ser på barn och barns psykiska problem och hur psykoanalys med barn och ungdomar går till.
Besök mottagningen för barn- och ungdomspsykoanalys.

För spädbarn

Läs mer om möjligheterna för spädbarnsföräldrar att få konsultation och behandling, eller besöka föreningens hemsida för spädbarnsföräldrar.

För par/familj

Om psykoanalys för par och familjer.

I Skåne

Alla medlemmar i Skånska psykoanalytiska sällskapet är samtidigt medlemmar eller kandidater i Dansk Psykoanalytisk Selskab eller i Svenska psykoanalytiska föreningen.

 

 

Copyright © Spaf 2017-09-03

webmaster

 

 

Svenska psykoanalytiska föreningen    Västerlånggatan 60    111 29 Stockholm     08-411 54 57    www.psykoanalys.se    info@psykoanalys.se